Футболистите на „Дунав“ победиха домакините си от „Саяна“ /Хасково/ с 2:1 в 1/32-финален мач от турнира за купата на България. Всичко бе решено към края на двубоя, който вървеше към продължения.
Русенският отбор поведе с гол на Василен Марков в 15-а минута. Централният защитник се възползва от центриране. През първия половин час дунавци имаха пълно превъзходство, но след почивката се поотпуснаха и допуснаха изравняване. Точен за „Саяна“ в 64-а минута бе Алексиев.
Победата стана факт едва в 88-а минута. Тогава Джан Хасан смъкна топката към Мирослав Будинов, който бе безпощаден с незабавен изстрел - 2:1.
Русенци пътуваха за двубоя с нов автобус, даден под наем от благодетели в русенска фирма.
Другата новина от клуба е, че чужденецът, към когото „Дунав“ проявяваше интерес, се прибрал в родината си.
„Ставаше дума за украински опорен халф. Бяхме му осигурили дори квартира. Той обаче предпочете по лични причини да се прибере в Украйна“, каза за „Утро“ техническият директор на русенския клуб Светлин Симеонов.
„Дунав“: Цветелин Енчев, Мартин Костадинов, Георги Вълчев, Василен Марков, Димитър Тодоров, Кристиан Върбанов, Станислав Вълчев, Преслав Петков, Кристиан Тасков, Юго Камано, Джан Хасан /Мирослав Будинов/.