Брайс Мендес вкара от дузпа и Реал Сосиедад постигна изненадваща победа с 1:0 като гост срещу Манчестър Юнайтед в първи мач от група "Е" в Лига Европа, докато Шериф Тираспол надви Омония Никозия в Кипър с категоричното 3:0.
Денят стартира минорно на "Олд Трафорд", тъй като часове преди първия съдийски сигнал почина кралица Елизабет Втора на 96-годишна възраст. Нейната памет бе почетена с минута мълчание, а футболистите играха с черни летни през целия мач.
Кристиано Роналдо направи втория си старт за сезона с фланелката на Юнайтед и бе близо до гол на няколко пъти за домакините, които обаче уцелиха вратата само три пъти през целия двубой. Серията от четири поредни победи за "червените дяволи" приключи малко преди изтичането на час игра, когато Мендес се разписа от наказателен удар след игра с ръка на резервата Лисандро Мартинес в полето на Юнайтед.
Това бе едва първо домакинско поражение за тима от Манчестър от 19 мача на отбора в Лига Европа. Серията започна през февруари 2016 с победа срещу Мидтиланд. За Реал Сосиедад пък това бе първа победа срещу английски отбор.
Лацио вкара три гола през първото полувреме и надви Мидтиланд с 4:2 на старта на група "F". Матияс Весино вкара два пъти и Луис Алберто и Фелипе Андерсон също се разписаха, докато за нидерландците две попадения отбеляза Сантияго Хименес в края.
В друг мач от групата Щурм Грац надви с 1:0 Мидтиланд.
Фрайбург стигна до два бързи гола в първия четвърт час и спечели с 2:1 срещу Карабах в мач от група "G". Винченцо Грифо откри резултата в седмата минута от дузпа и Рицу Доан увеличи преднината на германците в 15-ата, а Марко Весович отбеляза гола за гостите.
Нант пък надви Олимпиакос с 2:1 в другия двубой след попадение на Еван Гуесан в третата минута на добавеното време.
В група "Н" Ференцварош победи с 3:2 Трабзонспор, а Монако надви Цървена звезда с 1:0.