„Дунав“ надигра „Футболистите на „Дунав“ изпуснаха победа, каквато напълно заслужаваха в домакинския си мач срещу „Добруджа“ - 1:1.
След равностойно първо полувреме момчетата на старши треньора Мартин Цирков вдигнаха оборотите, но получиха невероятно нелеп гол в 57-а минута. Адриян Димитров тръгна да центрира от буквално нулев ъгъл, топката рикошира, излъга вратаря Цветелин Енчев и спря в мрежата - 0:1.
Дунавци обаче натиснаха много здраво, а играта им в атака се оживи видимо с влизането на Юго Комано. Френският футболист, който бе картотекиран по чудо за рекордно кратко време, изравни в 67-а минута. Той се извиси над всички след флангово центриране на Йордан Димитров и прати с глава топката зад Димитър Илиев - 1:1. Комано впечатли с хубав демараж, бързина, пробивност, желание за игра.
„Дунав“ направи всичко, за да спечели мача и надигра съперника си в оставащото време. Хубави положения се откриха пред Йордан Димитров, Мирослав Будинов, Диян Димов, но резултатът на таблото не бе променен.
За отбелязване е, че Цирков заложи като титуляр на 18-годишния Кристиян Господинов, който оправда доверието на треньора.
В следващия кръг русенският отбор ще гостува на „Крумовград“.
Резултати от събота: „СТрумска слава“-“Монтана“ - 0:0, „Миньор“ /Перник/-“Спортист“ /Своге/ - 1:2, „Марица“ /Пловдив/-“Лудогорец 2“ - 2:0, „Созопол“-“Янтра“ /Габрово/ - 1:1.
„Дунав“: Цветелин Енчев, Стоян Предев, Георги Вълчев, Димитър Тодоров, Кристиян Господинов, Диян Димов, Мартин Костадинов, Станислав Вълчев, Мирослав Будинов, Никола Колев, Йордан Димитров /Юго Комано, Теодор Костов/.