Футболистите на „Дунав“ загубиха с 1:3 срещу „Лудогорец 2“ в Разград след злополучно първо полувреме. Не бе изминал половин час, а русенският отбор вече изоставаше с 0:3.
Всичко почна още в 4-а минута, когато съдията от София Михаел Павлов даде дузпа за домакините. Изглежда само той видя, че центрираната от Бранимир Костадинов срещна ръката на футболист от „Дунав“. Че наказателният удар е поизмислен, подсказва и видеото в сайта на „Лудогорец“. В него епизодът с атаката на Костадинов е изрязан. Велислав Минков бе точен, а Хюсеин Кельовлуев вкара два нови бързи гола за 2 минути!
Особено фрапиращо бе второто му попадение. Защитник на „Дунав“ прати топката в ничия земя, Кельовлуев пресече паса, напредна като на парад със скоростен дрибъл през центъра на отбраната и направи 0:3. Малко по-късно Йордан Димитров върна надеждите, че дунавци могат да стигнат и до нещо повече. Той засече красиво с глава центрирана от десния фланг топка.
Голът на Димитров бе четвърти в личната му сметка - от общо 8 за „Дунав“ от началото на сезона!
Русенският отбор бе много по-добър след почивката и създаде няколко добри положения, главно след изсипани от крилата топки.
Лошото е, че броят на контузените в „Дунав“ продължава да расте. Този път извън строя бе централният защитник Василен Марков. Отборът пристигна в Разград и с непълна група - в тимовия лист бяха записани само шестима резервни футболисти - двамата вратари Виоченцо Ангелов и Даниел Николов и полевите играчи Кристиян Господинов, Теодор Костов, Дани Братоев и Радослав Великов.
Преди последните мачове от кръга „Дунав“ е 10-и със 7 точки. С такъв актив са още пет тима.
В следващата си среща дунавци ще са домакини на „Добруджа“.
В другите мачове от събота: „Витоша“ /Бистрица/-“Миньор“ /Перник/ - 1:1, „Янтра“ /Габрово/-“Марица“ /Пловдив/ - 0:0, „Добруджа“ /Добрич/-“Литекс“ /Ловеч/ - 3:2, „Спортист“ /Своге/-“Беласица“ /Петрич/ - 0:2, „Етър“ /Велико Търново/-“Созопол“ - 1:0.
Днес са мачовете „Ботев 2“ /Пд/-“Струмска слава“ и „Монтана“-ЦСКА 1948-2, а утре кръгът ще бъде затворен с „Крумовград“-“Спартак“ /Плевен/.
„Дунав“: Цветелин Енчев, Стоян Предев, Георги Вълчев, Димитър Тодоров, Диян Димов, Кристиан Върбанов, Джан Хасан, Никола Колев, Мирослав Будинов, Йордан Димитров, Станислав Вълчев.