Британецът Зарнел Хюз спечели европейската титла в бягането на 200 метра при мъжете.
На шампионата на Стария континент по лека атлетика в Мюнхен Хюз триумфира с време от 20.07 секунди. Хюз изпревари с цяла една десета сънародника си Натаниел Мичъл-Блейк, който предварително бе сочен за фаворит. Мичъл-Блейк обаче остана с второ време и бе видимо разочарован от този факт след финала.
Бронзовият медал стана притежание на италианеца Филипо Торту, който финишира за 20.27 секунди. Торту попречи на Чарлз Добсън да направи целия подиум британски, след като 22-годишният атлет остана четвърти с 20.34 секунди.
При жените златото в същата дисциплина бе за Муджинга Камбунджи. Швейцарката премина 200-метровата дистанция за 22.32 секунди, като чак в последните 30 метра успя да се измъкне от двукратната европейска шампионка Дина Ашър-Смит. Британката остана втора с 22.43 секунди, а третото място завоюва датчанката Ида Карстофт с 22.72 секунди.