АПОЕЛ Никозия и Георги Костадинов претърпяха поражение с 0:3 срещу Юргорден в първия плейофен мач за влизане в груповата фаза на Лигата на конференциите.
Капитанът на българския национален отбор започна като титуляр за кипърския гранд и остана на терена през цялата среща.
Още в деветата минута шведите откриха резултата чрез Виктор Едвардсен. Халмар Екдал покачи на 2:0 девет минути след почивката, а Густав Викейм оформи класическия успех в полза на домакините в 65-ата минута.
Юргорден остана в намален състав в 71-ата минута след втори жълт и съответно червен картон на Расмус Шулер.
АПОЕЛ не успя да се възползва от численото си превъзходство и дълбоко в допълнителното време също остана с 10 футболисти, след като испанецът Хосе Креспо беше отстранен с червен картон.
Мачът-реванш между двата отбора е в Кипър през следващата седмица.