Манчестър Юнайтед допусна нова грешка във Висшата лига, като загуби гостуването си на Брентфорд с 0:4. Първото полувреме бе кошмарно за тима на Ерик тен Хаг, като всичките голове паднаха тогава.
Още в десетата минута Матиас Йенсен подаде на Джош Дасилва, който откри резултата с удар в десния ъгъл.
В 17-ата минута Йенсен пропусна страхотен шанс, но минута по-късно вкара за 2:0. След половин час игра Бен Ми направи 3:0 с глава след изпълнение на корнер.
Пет минути след това Иван Тони изведе Браян Мбеумо, който надигра вратаря на Юнайтед Давид Де Хеа с удар в левия ъгъл.
Тен Хаг направи три смени още на почивката, като пусна в игра Рафаел Варан, Тирел Малисия и Скот Мактомини, но това не доведе до резултат.
В 53-ата удар на Кристиано Роналдо с глава мина над напречната греда. В 67-ата минута и Кристиан Ериксен бе близо до гол за гостите, но вратарят Давид Рая спаси чудесно удара му с глава.
С успеха Брентфорд излезе на трето място във временното класиране, докато тежката загуба изпрати Манчестър Юнайтед директно на дъното.