България приключи участието си на Европейския шампионат по хандбал за юноши до 18 години в Израел. Българските таланти играха в последния ден срещу Нидерландия за разпределение на местата 5-7 и отстъпиха с 22:28 (6:12).
Марио Марев реализира 7 гола, Михаил Стоянов добави 4, а Александър Илиев - 3 при загубата от Нидерландия в двубоя за участие във финала за 5-6-то място. Съставът ни приключи на крайната 7-ма позиция без спечелена победа в Тел Авив.
Тимът на Нидерландия водеше на почивката с 12:6 и успя да зарази преднината си през второто полувреме. Обявеният за играч на мача Юр Ойсен вкара 9 гола за успеха на своя отбор, Тван Кломпе добави 5. Срещата започна и в същия дух, като българския отбор успя да вкара първия си гол за 1:6. След това съперниците дръпнаха и с 11:3, за да затворят полувремето с 6 гола аванс.