Мач от петия кръг в efbet Лига:
ЦСКА 1948 - Ботев Враца      5:2 (2:0)голмайстори: 1:0 Ивайло Чочев 18, 2:0 Георги Русев 45, 4:0 Ивайло Чочев 59, 82, 4:2 Брайън Переа 87-дузпа, 90, 5:2 Ивайло Чочев 90+5 дузпачервен картон: Карлос Охене (ЦСКА) 32главен съдия: Иво Андреевжълти картони: Ивайло Чочев (ЦСКА), Брайън Мендоса, Петър Кепов, Луис Фелипе, Мартин Атанасов (Ботев Враца)съставиЦСКА 1948: Даниел Наумов, Стив Фуртадо, Реян Даскалов, Лазар Марин (46-Елитон), Джонатан Перейра, Ивайло Чочев, Георги Русев (70-Денислав Александров), Октавио, Карлос Охене, Енрике Рафаел (63-Марио Топузов), Александър Колев (70-Ангел Бастунов)Ботев: Красимир Костов, Брайън Мендоса (46-Петър Кепов), Мартин Кавдански, Луис Фелипе (79-Меси Биатумусока), Диего Фераресо, Стефан Гавраилов (51-Мирослав Маринов), Чавдар Ивайлов (46-Мартин Атанасов), Сантяго Ментоя (80-Антонио Георгиев), Жан-Пиер да Силва, Брайън Переа, Даниел Генов
ЦСКА 1948 се изкачи на първо място в класирането в Първа лига. В среща от петия кръг "червените" се наложиха с категоричното 5:2 у дома срещу Ботев Враца пред новия национален селекционер на българския национален отбор Младен Кръстаич. С четири гола се отличи националът Ивайло Чочев.
В 18-ата минута столичани взеха аванс в резултата, след като изпълниха много бързо пряк свободен удар. Енрике Рафаел подаде за Алекс Колев, който комбинира с Ивайло Чочев и той не сгреши на празна врата. Ситуацията беше разгледана от видео асистент рефера, след което беше отсъдено попадение за "армейците".
В 31-ата минута домакините останаха с човек по-малко на терена, след като Карлос Охене получи директен червен картон за удар в тялото на Чавдар Ивайлов.
Три минути преди почивката Георги Русев получи извеждащ пас от Рафаел и излезе на стрелкова позиция, но не намери очертанията на вратата.
ЦСКА 1948 удвои аванса си чрез Георги Русев, който беше изведен по лявото крило, остана очи в очи с Красимир Костов и не сгреши за 2:0.
В 59-ата минута Ивайло Чочев получи подаване от Георги Русев в наказателното поле и с много мощен шут реализира за 3:0.
В 82-ата минута Чочев засече с глава центриране от корнер на Джонатан Перейра и оформи своя хеттрик във вратата на врачани.
Три минути след това Ботев Враца получи правото да изпълни дузпа за игра с ръка на Реян Даскалов в наказателното поле. Брайън Переа намали изоставането на Ботев с точен удар от бялата точка.
В първата минута от допълнителното време Переа се възползва от неразбирателство в защитата на ЦСКА 1948 и намали изоставането на тима от Враца до само два гола.
В края на продължението столичани също получиха правото да изпълнят дузпа, отсъдена за нарушение на Мартин Атанасов срещу Ангел Бастунов, а Ивайло Чочев реализира четвъртия си гол в мача след 11-метровия наказателен удар.
ЦСКА 1948 е на първо място в класирането с актив от 11 точки, докато Ботев Враца има 4 точки на десета позиция в Първа лига.