Втородивизионният Читадела отстрани завърналия се в елита Лече в първия кръг на турнира за Купата на Италия по футбол. Читадела победи с 3:2 след продължения след като в редовното време двубоят завърши при равенство 1:1.
Габриел Стрефеца откри за 1:0 за домакините в 61-ата минута, а в 73-ата Раул Асенсио изравни. В продълженията Мамаду Тункара първо отбеляза за 2:1 за Читадела в 93-ата минута, а в 100-ата направи резултата 3:1. Вторият гол за Лече бе дело на Лоренцо Коломбо в 106-ата минута.
Следващият съперник на Читадела ще бъде победителят от двойката Палермо – Торино.
В други срещи от първия кръг Каляри отстрани Перуджа след 3:2 като домакин, Удинезе се справи у дома с 2:1 срещу третодивизионния Фералпизало, а Сампдория победи с 1:0 Реджина.