Отборът на Арсенал победи Кристъл Палас като гост с 2:0 в мач от първия кръг на английската футболна Висша лига. За „артилеристите“ се разписа Габриел Мартинели, а Марк Гехи от Кристъл Палас си вкара автогол в края.
21-годишният бразилец Мартинели пропусна отлична възможност да открие още в 4-ата минута, но в 20-ата бе точен за 1:0 след добър пас от Олександър Зинченко.
Именно Зинченко центрира обещаващо седем минути по-късно, но защитата на Кристъл Палас предотврати опасността. Домакините поискаха дузпа в 35-ата минута за игра с ръка на Габриел, но не последва сигнал от рефера, а в 42-ата Арън Рамсдейл се намеси навреме след удар на Одсон Едуар.
Рамсдейл трябваше да спасява вратата си и през второто полувреме при атака на Еберечи Езе малко след почивката, но Арсенал задържа аванса си.
Марк Гехи сгреши при опита си да изчисти топката в 85-ата минута след центриране на Букайо Сака и си отбеляза автогол за 2:0, а гостите си тръгнаха с трите точки от двубоя.
Арсенал приема Лестър в следващия си мач, а Кристъл Палас гостува на Ливърпул.