голмайстори: 0:1 Октай Хамдиев (49-та мин.);
жълти картони – Янчо Андреев (Спартак); Цветелин Тонев, Рафаел Секейра, Мартин Михайлов, Георги Търтов (Хебър);
пропусната дузпа – Мартин Тошев от Спартак в 69-та мин.
състави:
- Спартак – Християн Христов, Ибрям Ибрям, Никола Борисов, Виктор Митев, Илкер Будинов (83-та мин. Генади Луго), Цветан Илиев, Янчо Андреев (55-та мин. Руслан Черненко), Божидар Васев, Мехмед Сабри (46-та мин. Ивайло Климентов), Мартин Тошев, Георги Бабалиев (56-та мин. Проспер Менди);
- Хебър – Петър Дебърлиев, Цветелин Тонев (64-та мин. Георги Търтов), Мартин Михайлов, Пламен Крумов, Хлеб Бухал, Рафаел Секейра (83-та мин. Осира Корнел), Емануил Манев, Клаудио Бонани, Боян Кнежевич, Октай Хамдиев (83-та мин. Богомил Божуркин), Тодор Чаворски (90+2 Есеола хабиб);
Спартак 1918 Варна допусна четвърта загуба във футболното първенство, след като отстъпи пред собствена публика на Хебър с 0:1. Домакините пропуснаха дузпа в 69-та минута.
Загубата е четвърта за варненския тим, който има и едно равенство. Успехът пък е втори за Хебър, като пазарджишкият тим има и три поражения.
Първата сериозна ситуация в срещата бе за домакините. Още в 6-ата минута Божидар Васев стреля много опасно по диагонал отляво, но топката премина над вратата. В 11-та минута Клаудио Бонани можеше да изведе Хебър напред в резултата, но за късмет домакините след удара му топката облиза гредата. В 28-та минута Емануил Манев стреля опасно от дистанция, но вратарят на домакините Християн Христов успя да избие топката. В 42-та минута Георги Бабалиев можеше да открие резултата, но след удара му отдясно по диагонал топката премина над вратата на Хебър. В 44-та минута домакините имаха нова възможност, но Мартин Тошев стреля с глава над вратата на гостите.
В 48-та минута Спартак 1918 Варна отново имаше възможност да открие резултата. Влезлият като смяна на полувремето Ивайло Климентов бе изведен в отлична позиция в наказателното поле на гостите и стреля, но вратарят на Хебър Петър Дебърлиев успя да избие топката в корнер.
В 49-та минута гостите откриха резултата. Тодор Чаворски центрира в наказателното поле и намери между двама бранители на домакините непокрития Октай Хамдиев, който с глава вкара за 1:0.
В 60-та минута на два пъти домакините можеха да вкарат гол. Първо Божидар Васев успя да овладее топката в наказателното поле, но стреля слабо, а секунди по-късно Руслан Черненко стреля опасно по диагонал отдясно, но топката се отби в напречната греда.
В 68-та минута съдията отсъди дузпа за домакините за игра с ръка на Рафаел Секейра в наказателното поле на Хебър. Минута по-късно Мартин Тошев изпълни наказателния удар, но топката се отби в напречната греда.
В 76-та минута Руслан Черненко стреля много силно и опасно от повече от 25 метра, но за късмет на гостите топката профуча на сантиметри встрани от вратата.