Водачката в схемата Мария Сакари (Гърция) отпадна във втория кръг на турнира по тенис на твърда настилка в Сан Хосе (САЩ) с награден фонд 757900 долара.Третата в световната ранглиста Сакари загуби от представителката на домакините Шелби Роджърс с 1:6, 3:6 за  72 минути.Роджърс, 45-а в световната ранглиста, пласира 10 аса и допусна само 8 непредизвикани грешки в двубоя срещу 27 на съперничката си, което се оказа решаващо. Американката спечели първите четири и последните три гейма в мача, за да триумфира. На четвъртфиналите тя очаква сънародничката си Аманда Анисимова.Четирикратната шампионка в турнирите от Големия Шлем и бивша номер 1 в света Наоми Осака (Япония) отпадна във втория кръг.Осака, която в Сан Хосе се завърна на корта след повече от два месеца отсъствие заради лечение на контузия, загуби от шестата в схемата Коко Гоф (САЩ) с 4:6, 4:6. 18-годишната американка взе първия сет с единствен пробив в петия гейм, а във втората част тя водеше с 5:1 и 40:0, но успя да затвори мача едва при осмия си мачбол. На четвъртфиналите Гоф ще играе срещу номер 2 в схемата Паула Бадоса (Испания).