Кипърският АЕК Ларнака победи гостуващия сръбски Партизан Белград с 2:1 в първата среща от третия квалификационен кръг на Лига Европа.
Загубилият от сблъсъка е евентуален съперник на българския Левски в плейофите за влизане в групите на Лигата на конференциите, ако "сините" елиминират малтийския Хамрун Спартанс.
Сърбите започнаха по-добре и заслужено поведоха с попадение на нидерландеца Куинси Мениг в 18-ата минута. Постепенно кипърците изравниха играта и десетина минути преди почивката испанецът Анхел Гарсия изравни след центриране от корнер.
В 54-ата минута белградчани бяха много близо до втори гол, но Рикардо Гомеш с глава нацели напречната греда след пас на Патрик Андраде.
АЕК стигна до пълен обрат в 70-ата минута с попадение на босненския защитник Хървойе Миличевич отново след подаване от ъглов удар.