Състезателката на русенския клуб „Компас-Крос“ Гергана Стойчева стана шампионка на държавното първенство по колоориентиране, което се проведе до Попово. Единайсетокласничката от Математическата гимназия спечели титлата при девойките старша възраст /спринт/, а после завоюва сребро на дългата дистанция. Щафетата с Гергана, Цветелина Милкова и Стефан Димитров завърши на второ място.
След този успех Стойчева влезе в плановете на националните селекционери като участничка на световното първенство за жени до 23 години през септември, домакин на което ще бъде България.
Резултати в Попово на други състезатели от „Компас-Крос“: Красимир Коев, мъже до 50 години - бронзов медал, Цветелина Милкова, 18 години - четвърта, Стефан Димитров, 18 - шесто място, Никола Рачев, до 35 години - четвърти, Даниел Генчев, 18 - пети.