Футболистите на „Дунав“ ознаменуваха с победа с 3:1 срещу „Литекс“ в Ловеч старта на първенството във Втора лига. Мачът ще се запомни и с дебюта на 33-годишния Мартин Цирков като старши треньор в професионалния футбол. Двата отбора се срещнаха веднъж по време на лятната подготовка в Трявна. Тогава дунавци отново бяха по-добри - 3:0.
Двубоят в Града на люляците започна с лек домакински натиск. Русенският отбор обаче удари пръв в 22-а минута. Тогава Денислав Минчев бе съборен в наказателното поле и централният нападател Йордан Димитров реализира гол от дузпа.
Русенци дръпнаха с 2:0 малко преди края на полувремето. Стоян Предев проби отдясно, сервира топката в наказателното поле и в панически опит да я изчисти, централният защитник на домакините я прати в собствената си врата.
Ловчанлии натиснаха след почивката, държаха повече топката и имаха шанса да върнат едно попадение. Георги Георгиев стреля и рикошет в крака на Диян Димов излъга отличния в този мач дунавски вратар Цветелин Енчев - 2:1.
Последваха нови атаки на „Литекс“, след които обаче не се стигна до кой знае какви положения пред Енчев.
Кулминацията на мача бе в добавеното време, когато домакините се втурнаха с всички сили да търсят изравняване. В нападение се втурна дори вратарят. Отборът на „Дунав“ обаче се измъкна от обсадата и организира бърза контра. Мартин Петков подаде на непокрития по левия фланг Мирослав Будинов, който намери опразнената рама с шут по диагонала - 3:1.
В следващия си мач на 23 юли дунавци ще излязат за второ поредно гостуване на стадион „Ивайло“ във Велико Търново срещу „Етър“. „Болярите“ откриха първенството с победа с 1:0 на стадион „Огоста“ срещу коравия отбор на „Монтана“. Двата тима показаха много добър футбол, така че мачът в старата столица далеч няма да е лек.
Първи кръг: „Витоша“ /Бистрица/-“Ботев 2“ /Пд/ - 1:0, „Спортист“ /Своге/-“Крумовград“ - 0:2, „Миньор“ /Пк/-“Лудогорец 2“ - 5:1, „Струмска слава“ /Радомир/-“Созопол“ - 2:0, „Спартак“ /Пл/-“Марица“ /Пд/-4:0 /бившите футболисти на „Дунав“ Стефан Христов и Васил Шопов вкараха по един гол/. Срещата ЦСКА 1948 /втори отбор/-“Янтра“ /Габрово/ ще се играе днес, а „Беласица“ /Петрич/-“Добруджа“ /Добрич/ - утре.
„Дунав“: Цветелин Енчев, Стоян Предев, Георги Вълчев, Димитър Тодоров, Василен Марков /46-Дани Братоев/, Кристиан Тасков /65-Джан Хасан/, Никола Колев, Йордан Димитров /65-Мирослав Будинов/, Станислав Вълчев, Денислав Минчев /80-Мартин Петков/.