Роджър Федерер се класира за финала на силния турнир в Дубай, след като постигна впечатляващ обрат срещу Новак Джокович и спечели двубоя с 3-6, 6-3, 6-2.

Швейцарският маестро нямаше успех над този съперник от 18 месеца, но показа, че наистина тази година отново ще спори с най-добрите за най-големите трофеи, след като се възстанови от загубен първи сет. Сърбинът започна уверено и направи 10 печеливши удара, за да спечели първия сет за 35 минути. Федерер обаче бе много стабилен във втората част и взе 93 процента от точките зад първия си сервис, за да изравни резултата. С решаващия сет Фед Експрес бе категоричен и проби два пъти Джокович, за да стигне до крайния успех. Швейцарецът вече е само на една победа от спечелването на шеста титла от Дубай, като на финала срещу него ще се изправи Томаш Бердих, който победи Филип Колшрайбер със 7-5, 7-5 в другия полуфинал.