Фондация „Карин дом“, организира кръгла маса на тема „Адресиране на препоръки за промяна на политики за приобщаващо образование“, съобщиха от фондацията. Форумът ще се проведе на 4 юли в хотел КООП в София. 
Дългогодишният опит на „Карин дом“ е в областта на терапията и рехабилитацията, ранна интервенция и интеграция на деца със специални нужди. В подкрепа на приобщаващото образование, „Карин дом“ провежда и специализирани обучения за специалисти, родители и организации в сферата на работа с деца, работи в посока промяна на нагласи и застъпничество, припомнят от организацията. 
На кръглата маса и в името на децата ще се срещнат и обединят усилията си институции, специалисти, родители и граждански организации. В срещата ще се включат представители на „Карин дом“ с конкретни предложения и препоръки в подкрепа на образованието на децата със специални нужди, се посочва в съобщението. 
В дискусията ще се включат представители на Министерството на труда и социалната политика, Регионален център за подкрепа на процеса на приобщаващото образование,  Център за специална образователна подкрепа „Едуард Сеген“,  представител на Нов Български Университет и консултант по Ранна детска интервенция на УНИЦЕФ, Асоциация „Родители“, Национална мрежа за децата, Софийски Университет, Фонд „Активни граждани“, Детска Градина „Иглика“, гр. Варна, родители на деца със специални нужди. Специална покана е отправена към Министерство на образованието и науката. 
Форумът е част от инициативите и дългогодишните усилия на Карин дом за промяна на политиките за деца със специални нужди в България и застъпничество за техните права за достъп до образование.
Форумът ще открие Борислава Черкезова, изпълнителен директор на Фондация „Карин дом“. С презентации ще се включат представителите на „Карин дом“ Николета Йончева – д-р по логопедия, Женислава Сапунджиева – директор „Услуги за деца и семейства“, Бистра Бончева – административен директор на Фондация „Карин дом“ и социален работник.
„Карин дом“ е гражданска организация, основана преди 26 г. от потомствения дипломат и филантроп Иван Станчов, припомнят от фондацията. Още от своето основаване, Карин дом има качествено нов подход към децата със специални нужди и техните семейства. През 1996 г. първите деца постъпват в центъра, а част от родителите по-късно създават първите родителски организации във Варна. 
В момента „Карин дом“ посреща повече от 300 деца годишно от цялата страна, на които предоставя професионална терапия с логопед, психолог, физиотерапевт и др. Освен че подкрепя децата и техните семейства чрез терапия и социални услуги, „Карин дом“ се стреми и към промени в политиките за деца на национално ниво, промяна на нагласите и приобщаващите практики за децата със специални потребности у нас. 
На срещата „Карин дом“ ще сподели и успешни практики от приобщаващото образование и политики на Исландия и тяхното законодателство, съобщават от фондацията. Ще предложи и конкретни препоръки и стъпки за промяна на база опита и консултации с различни организации, работещи с деца, родители и специалисти в сферата.