Британската тенисистка Ема Ръдукану се прости с мечтата си да спечели титлата на Уимбълдън след загуба с 3:6, 3:6 срещу французойката Каролин Гарсия в мач от втория кръг.
19-годишната Ръдукану, която спечели изненадващо откритото първенство на САЩ през миналата година, срещна много затруднения с Гарсия. Французойката, която има три титли от турнири на трева в кариерата си, доминираше в първия сет с агресивен ретур и записа пробиви във втория и шестия гейм.
Гарсия спечели подаването на съперничката си за 3:2 във втория сет и въпреки че Ръдукану върна пробива в следващия гейм, французойката спечели нов в седмия. В последствие Гарсия взе собствения си сервис за 5:3 и завърши мача с още един пробив. Тя го завърши с прекрасен бекхенд по диагонала, донесъл й 25-и печеливш удар в двубоя.
"Бях наистина добре подготвена, тъй като Ема е страхотна тенисистка и си играе у дома. Публиката подкрепяше нея, но аз ще помня този мач дълго време. За мен е чест, че продължавам напред", заяви Гарсия след края на мача.
Греет Минен пък записа първата си победа над тенисистка от топ 10, след като надви бившата шампионка Гарбине Мугуруса от Испания с 6:4, 6:0. До момента в кариерата си белгийката имаше три поражения срещу най-добрите в света.
Минен, номер 88 в света, спечели първия сет във вторник, а мачът бе прекратен заради дъжд и отложен за сряда. Белгийката не загуби концентрация и завърши втората част за едва 18 минути. Мугуруса пък направи цели 33 непредизвикани грешки и спечели само седем разигравания днес.
Анжелик Кербер, шампионка във Великобритания през 2018, не срещна затруднения с полякинята Магда Линет и се класира за третия кръг с победа 6:3, 6:3.