„През първото полувреме „Етър“ бе по-добрият отбор, но след почивката диктувахме изцяло играта“, каза за „Утро“ старши треньорът на „Дунав“ Мартин Цирков след равенството от 0:0 в контрола срещу „болярите“ в Трявна. Според него победата е прилягала повече на неговия отбор.
„Дани Димитров уцели гредата, после остана сам срещу вратаря. Джан Хасан също изпусна две положения. Стана хубав и динамичен мач. Доволен съм от старанието на всички. Митко Тодоров не игра в предишната проверка, защото имаше лека контузия. Сега влезе като смяна. На негово място като ляв бек започнахме със Стоян Предев. Капитанът Диян Димов бе поставен като централен защитник до Василен Марков. Лагерът върви по план. Най-хубавото е, че нямаме хора с травми. Дали търсим още попълнения? По принцип да, но ще е много трудно да се сдобием с нови класни играчи. Трябват ни футболисти с офанзивни функции“, заяви Цирков.
Интересното е, че жребият в първенството на Втора лига отреди „Дунав“ да гостува в първите два кръга на съперници, с които игра контроли в Трявна - „Литекс“ и „Етър“. В третия русенският тим ще бъде домакин на „Марица“.
„Жребий като жребий. Все някога трябва да играем с тези отбори“, бе коментарът на Цирков.
В четвъртък русенският тим ще излезе за трета проверка в Трявна срещу състава на „Янтра“ /Габрово/.
А членът на УС Деян Йорданов успокои феновете.
„Дунав“ е обезпечен във финансов план. Задачата ни е да се утвърдим във Втора лига. Отбор като „Дунав“ винаги ще се бори за челно място в класирането. Ще продължим да налагаме футболисти от нашата школа“, заяви Йорданов.
„Дунав“ срещу „Етър“: Цветелин Енчев, Василен Марков, Стоян Предев, Мартин Костадинов, Никола Колев, Диян Димов, Кристиан Върбанов, Кристиан Тасков, Преслав Петков, Денислав Минчев, Йордан Димитров /Даниел Николов, Димитър Тодоров, Станислав Вълчев, Мартин Петков, Джан Хасан, Дани Братоев, Дани Бонев, Теодор Костов и Александър Кирилов/.