„Дунав“ показа повече самочувствие и смелост в сравнение със загубения първи мач срещу „Добруджа“, каза за „Утро“ старши треньорът Мартин Цирков след победата на отбора с 3:0 в контрола срещу „Литекс“ в Ловеч. След 1:0 през първото полувреме /гол на Мартин Костадинов/ дунавци постигнаха класически успех с попадения на Кристиян Тасков и Йордан Димитров.
„Имахме още положения, домакините също ни затрудниха. Направихме доста интересни атаки. Резултатите от тези контроли не бива да вкарват в драми като след загубата от „Добруджа“, както и да ни тласкат в еуфория след победата срещу „Литекс“, каза още Цирков.
Той разкри, че е доволен от играта на новите попълнения.
„Стоян Предев игра като централен защитник. Малко ми напомня като стил на Михаил Милчев. Борбен е, безкомпромисен е, стъпва мъжки. Никола Колев влезе на терена след почивката. Като се има предвид, че не е тренирал един месец, представянето му беше добро. Дошлият на проби от „Сливнишки герой“ Денислав Минчев ми се понрави. Вече информирах клубното ръководство, че искам да остане. Днес /вчера, б.а./ трябваше да уточни личните си условия и да подпише договор“, обясни старши треньорът.
В събота дунавци ще посрещнат на терена в Трявна за трета поредна контрола отбора на „Етър“ /Велико Търново/.
Тимът срещу „Литекс“: Винченцо Ангелов, Мартин Костадинов, Василен Марков, Джан Хасан, Стоян Предев, Диян Димов, Кристиян Тасков, Станислав Вълчев, Йордан Димитров, Денислав Минчев, Преслав Петков /Цветелин Енчев, Никола Колев, Кристиан Върбанов, Мартин Петков, Александър Кирилов, Дани Братоев, Кристиян Господинов, Албер Силвиев, Дани Бонев/.