Баскетболистите на „Дунав 2016“ останаха четвърти на държавните финали за състезатели до 16 години в Ботевград. В мач от малкия финал русенските момчета загубиха вчера с 65:69 срещу „Рилски спортист“ /Самоков/. За отбелязване е, че те победиха този съперник в предварителната група и станаха първенци в нея. Може би този път умората си каза думата, тъй като ден по-рано дунавци изиграха много тежък полуфинален двубой срещу домакините от „Балкан“ - 68:75 /14:21, 16:17, 19:17, 19:20/.
А мачът срещу „Рилски спортист“ бе равностоен. Малко над три минути преди края на срещата „скиорите“ водеха с 62:64. После разликата набъбна до 62:68. 26 секунди преди последния съдийски сигнал „Дунав“ реализира тройка - 65:68. После обаче русенският отбор пропиля две атаки, а и „Рилски“ получи право на два наказателни удара, единият от които влезе в мрежичката - 65:69.