Лекоатлетката на „Локомотив“ /Русе/ Виктория Георгиева спечели злато на 100 метра и бронз на 200 като участничка на държавното първенство за мъже и жени във Велико Търново. Тя даде времена 12,03 и 24,94 секунди.
Алекс Василев се пребори за титлата на 800 метра /1:53, 89/ и за бронзово отличие на 1500 /3:55,43 минути/.
Щафетата на 4 по 100 и на 4 по 400 метра със Станимир Минчев, Иван Булкин, Веселин Черников и Даниел Добрев завърши два пъти на трето място с 42,05 секунди и 3:20,80 минути.
В шампионата на лекоатлетите до 16 години Лора Андреева се класира четвърта на гюле, Марио Андреев зае осмо място на 400 метра, осмо време на 200 метра даде и Златка Райчева.
Щафетата на 4 по 100 метра с Дара Еринина, Златка Райчева, Андреа Райкова, Виктория Георгиева финишира четвърта.