Футболистите на „Дунав“ приключиха първенството в Североизточната Трета лига с домакинско равенство от 1:1 срещу „Спартак 2“ /Варна/, По пътя към завръщане в професионалния футбол те спечелиха 72 точки от 23 победи, три ремита и нито една загуба. След мача дунавци получиха шампионската купа от председателя на Областния футболен съвет Димитър Димитров-Кулеманс. Малко по-късно централният защитник Георги Вълчев сюрпризира любимата си Силвена и поиска ръката й. Тя му отговори с категоричното и щастливо „Да“!
На полувремето пък детския отбор с треньор Драгомир Григоров бе награден като победител в първенството на зона „Варна“.
С играта си срещу „Спартак 2“ отборът на „Дунав“ затвърди впечатленията за понижена форма през пролетния сезон, въпреки че държеше пълен контрол над двубоя. Тимът бе някак вял и апатичен, нямаше и го настроението от есенните мачове. Може би липсата на живец се дължеше и на загубения преди няколко дни финал от турнира за купата на Аматьорската лига.
Дунавци поведоха през първото полувреме с гол на Преслав Петков. Той бе изведен с пас зад защитата, напредна, финтира вратаря и прати топката в мрежата. Гостите изравниха след почивката след попадение на освободения през зимата от „Дунав“ Симеон Иванов, който се възползва от груба грешка в защитата.
Русенските футболисти заслужаваха победата, защото създадоха доста положения. Александър Кирилов затрудни вратаря след красиво изпълнение на пряк свободен удар, Мирослав Георгиев уцели гредата, съдиите отмениха гол на капитана Диян Димов.
С този мач по-лесното като че ли свърши и се задава далеч по-трудното в първенството на Втора лига.
Да честитим успеха на дунавци и да им пожелаем достойно представяне и в нея!
„Дунав“: Даниел Николов, Светослав Славчев /62 - Кристиан Върбанов/, Василен Марков /46 - Георги Вълчев/, Кристиян Господинов, Димитър Тодоров /46 - Джан Хасан/, 6. Албер Силвиев /70 - Станислав Вълчев/, Диян Димов, Мирослав Георгиев, Дани Братоев, Преслав Петков /62 - Кристиан Тасков/, Александър Кирилов.