Футболистите на „Дунав“ се разминаха с Купата на Аматьорската лига и така пропуснаха да направят дубъл, след като далеч преди края на сезона си осигуриха първото място в Североизточната Трета лига. Във финален мач на стадион „Ивайло“ във Велико Търново вчера русенският отбор загуби с 0:1 срещу „Витоша“ /Бистрица/. Двубоят бе съвсем равностоен, но съперникът имаше повече шанс. „Тигрите“ от Бистрица реализираха гола си в 24-а минута след статично положение. Топката бе центрирана и Георги Амзин я засече в мрежата.
Като цяло „Дунав“ игра колебливо. Отборът създаде голови възмоможности, но Кристиян Тасков на два пъти пропусна да се разпише. Особено параджоксален бе пропускът му през второто полувреме, катото нито опита изстрел, нито подаде удобна топка.
Иначе мачът на трибуните бе спечелен от феновете на „Дунав“, които бяха 20 пъти повече.
На „Ивайло“ бе и бившият старши треньор на русенския отбор Веселин Великов.
В събота дунавци ще имат домакински мач за първенство за Трета лига срещу „Спартак 2“ /Варна/.