Футболистите на „Дунав“ победиха „Лудогорец 3“ в Разград с 4:2, при това треньорите Мартин Цирков и Ивайло Кирилов заложиха на експериментален стартов състав. Идеята им бе да дадат възможност за игра на момчета с по-малко участие в мачовете. На полувремето пък направиха 5 смени и пратиха на терена хора, които се нуждаят от поддържане на тонуса преди финалния двубой в сряда от турнира за купата на Аматьорската лига срещу „Витоша“ /Бистрица/ във Велико Търново. Така на почивката в игра влязоха Димитър Тодоров, Кристиан Върбанов, Теодор Костов, Кристиян Тасков и Йордан Димитров, които може би ще са титуляри на стадион „Ивайло“. На пейката останаха Василен Марков, Винченцо Ангелов и Светослав Славчев. И тримата висят с картони.
„Дунав“ поведе още в 7-а минута със страховит гол на Преслав Петков, който изстреля снаряд от около 25 метра. Неговото изпълнение бе повторено почти едно към едно от Дани Братоев /14-а минута, 2:0/. Дани намери топката след корнер. Защитник изби, но русенският нападател завърши атаката с гръмотевична добавка. Малко преди края на полувремето разградчани върнаха едно попадение.
Пропусналият няколко мача заради контузия централен нападател Йордан Димитров се разписа по навик за  3:1. а Албер Силвиев сложи точка на интригата в 63-а минута с бомбен шут от около 30 метра. „Лудогорец 3“ оформи протокола с гол в края на мача.
Вчера футболистите на русенския отбор проведоха възстановителна тренировка.
„Дунав“: Цветелин Енчев, Албер Силвиев, Кристиян Маринов, Кристиян Господинов, Дани Братоев, Диян Димов, Дани Бонев, Джан Хасан, Мирослав Георгиев, Преслав Петков, Александър Кирилов.