Футболистите на „Дунав“ победиха „Ботев“ в Нови пазар с 1:0 в протоколен мач от първенството на Североизточната Трета лига. Голът падна през първото полувреме. Тогава централният нападател Александър Кирилов открадна топката от защитата, напредна и с диагонален изстрел я прати в мрежата. След почивката русенският отбор имаше няколко положения чрез Джан Хасан и Теодор Костов, а Георги Вълчев уцели гредата. Домакините имаха само една възможност, когато Вълчев сбърка при изнасяне на топката.
Мачът се игра на много лош терен. По-лошо игрище може да предложи май само отборът на „Устрем“ /Дончево/.
С 22 победи и 2 ремита русенци са водачи в лигата с 68 точки.
В неделя дунавци ще гостуват на „Лудогорец 3“ /Разград/. Те поискаха двубоят да се играе в събота, но разградчани отказаха. Искането бе свързано с факта, че отборът на „Дунав“ ще играе на 25 май във Велико Търново финален мач от турнира за купата на Аматьорската лига срещу „Витоша“ /Бистрица/. Тази среща ще започне в 17.30 часа.
В другите мачове от съботната програма в Трета лига: „Светкавица“ /Търговище/-“Рилци“ /Добрич/ - 3:1, „Спортист“ /Генерал Тошево/-“Черноморец“ /Балчик/ - 0:6.
„Дунав“: Винченцо Ангелов, Василен Марков, Георги Вълчев, Димитър Тодоров, Дани Братоев, Диян Димов, Теодор Костов, Мирослав Георгиев, Светослав Славчев, Кристиан Тасков, Александър Кирилов /Кристиан Господинов, Преслав Петков, Кристиан Върбанов, Джан Хасан, Албер Силвиев/.