„Дунав“ се завърна в професионалния футбол след победа с 1:0 срещу гостите от „Черноломец“ /Попово/. Русенският отбор събра 65 точки и 3 кръга преди края на първенството в Североизточната Трета лига е недостижим на върха и от новия сезон ще играе във Втора лига.
Въпреки успеха мачът бе тягостен за гледане - бавна игра, много грешки в подаванията, липса на всякаква изненада в офанзивен план. След нулево първо полувреме дунавци стигнаха до гол по средата на втората част. Топката бе центрирана от пряк свободен удар от десния флаг и централният защитник Василен Марков вкара хубав гол с глава.
Но нали победителите не ги съдят.
Честито на „Дунав“ и нека се знае отсега, че в първенството на втория ешелон на професионалния футбол няма да е никак леко!
„Дунав“: Цветелин Енчев, Светослав Славчев, Василен Марков, Димитър Тодоров, Георги Вълчев, Диян Димов, Кристиян Тасков, Кристиан Върбанов, Александър Кирилов, Джан Хасан, Теодор Костов /Преслав Петков, Мирослав Георгиев, Дани Братоев, Албер Силвиев/.