Лекоатлетката на „Локомотив“ /Русе/ Цветелина Милкова спечели сребърен медал при девойките на турнир по планинско бягане в София. Десислава Бахчеванова завърши шеста, а Петър Борисов зае пето място при мъжете.
На друг турнир в Шабла Максим Мутафов стана шампион на висок скок /190 сантиметра/. Лъчезара Иванова остана на косъм от бронза в тази дисциплина. Тя преодоля 170 см, а третата в класирането - 171. Близо до медалите бе още Моник Владова /дълъг скок/.
Водач на младите лекоатлети в Шабла бе Лора Атанасова.
Междувременно клубът получи дарение от сдружение „Арената“ с управител е Атанас Бойков с подкрепата на бившия зам. областен управител и настоящ парламентарен секретар на транспортното министерство Синан Хебибов. Спортистите получиха осем броя препятствия на три нива, за  десет от децата бяха осигурени обувки за бягане, а други девет получиха екипи.