„Дунав“ ще бъде лишен от двама основни футболисти при съботното си гостуване на „Волов“ в Шумен. Капитанът Диян Димов и голмайсторът на отбора Йордан Димитров са с контузии.
„Травмите им не са тежки, но решихме да им дадем почивка. Трябва да се справим и без тях“, каза за „Утро“ треньорът Мартин Цирков.
Според него тимът не бива да подценява домакините.
„Волов“ разполага с добри играчи за нивото на Трета лига. Един от тях - Алекс Стойчев, бе част от школата на „Дунав“. Бях негов наставник, когато водех отбора с футболисти старша възраст. После отиде в „Локомотив“ /Русе/. Доколкото знам, има вече няколко гола с екипа на шуменци“, заяви Цирков.
Двата отбора се срещнаха в Русе през октомври миналата година. Тогава „Дунав“ записа победа с 2:0, като головете паднаха в рамките на 9 минути.