Футболистите на „Дунав“ победиха „Светкавица“ /Търговище/ с 2:0 в мач от 21-ия кръг в Североизточната Трета лига. И двата гола, дело на Александър Кирилов и Йордан Димитров, бяха реализирани през първото полувреме. Кирилов се възползва от пас в дълбочина, при който вратарят на гостите излезе прекалено напред, и търкулна топката в опразнената рамка. Димитров се разписа с глава след центриране от корнер.
До попаденията дунавци създаваха и пропускаха с лекота положение след положение. Ако бяха по-точни, първото полувреме трябваше да завърши с преднина от поне 5 гола. Хубавото бе, че развиха бързи атаки с набези по фланговете. Гостите, едва девети във временното класиране, изненадаха с приятен и открит футбол.
След почивката играта избледня, темпото спадна, горещите моменти пред вратата на „Светкавица“ бяха рядкост.
Мачът мина под знака на двата любопитни момента. Когато „Дунав“ поведе в резултата, момчетата в синьо се скупчиха на тъча и развяха фланелка с №4 - екипа на Преслав Папарков. Този жест бе израз на съпричастие с Преслав, който бе опериран през седмицата.
Преди срещата капитанът на отбора Диян Димов подари клубно знаме на една от детските формации в школата, чийто треньор е Александър Маринов.
В другите мачове от събота: „Рилци“ /Добрич/-“Спортист“ /Генерал Тошево/ - 4:1, „Спартак 2“ /Варна/-“Септември“ /Тервел/ - 0:0, „Лудогорец 3“-“Доростол“ /Силистра/ - 6:0.
„Дунав“: Винченцо Ангелов, Василен Марков, Георги Вълчев, Станислав Вълчев, Александър Кирилов, Преслав Петков, Кристиан Върбанов, Димитър Тодоров, Мирослав Георгиев, Теодор Костов, Йордан Димитров.