България постигна престижно реми 2:2 с Румъния в първата си контрола срещу шесткратния европейски шампион по мини футбол в Русе. Отборът ни допусна гол в продължението и бе много близко до първи успех в историята срещу този съперник.
Овидиу Арама откри резултата в самото начало, но българите отвърнаха с два бързи гола. Дежурният голмайстор Димитър Александров - Меси изравни, а дебютантът Ангел Рахов веднага след него даде преднина на националите ни. През втората част Румъния вдигна оборотите, като нашият тим разчиташе на контраатаки, при които нямаше шанс да отбележи.
В последната минута на продължението Ферик Андрей се възползва от една загубена топка в центъра, получи пас и успя да се разпише за крайното 2:2.
Във втората среща гостите от Румъния доказаха класата си, постигайки убедителен успех с 6:2.