Ориентировачите на русенските „Компас-Крос“ и „Истрос“ спечелиха общо 8 медала в стартовете на турнира за купа „Абритус“ в Разград. В състезанието се включиха ориентировачи от 7 до 75-годишна възраст.
При 21-годишните безапелационно първо място взе Ивайло Каменаров /“Компас-Крос“/, който премина 6,3-километровото трасе с аванс от 4,34 минути пред втория. В своите възрастови групи победиха още Янко Бояров /“Компас-Крос“/ при 55-годишните и Емануела Стоянова /“Истрос“/ при 14-годишните момичета.
Втори при 65-годишните ветерани завърши Стамен Андреев /“Компас-Крос“/, а трети места взеха съотборниците му Гергана Стойчева /ж18/, Десислава Бахчеванова /ж21/ и Михаил Рачев /м14/.
В отборното класиране „Компас-Крос“ зае третото място след „Бегун“ /Варна/ и „Браун тим“ /Велико Търново/, а „Истрос“ завърши на шеста позиция от 24 тима.