„Дунав“ завърши 1:1 с отбора на „Септември“ /Тервел/ в мач от 19-ия кръг на Североизточната Трета лига. Точен за русенския тим беше Йордан Димитров от дузпа в 45-ата мин, а Димитър Михалев Василев изравни в 73-ата минута.
Това е второ равенство за вървящия без грешка дотук „Дунав“. Първите загубени точки през сезона бяха срещу „Черноморец“ /Балчик/ преди две седмици, пак на собствен терен. За съботното реми допринесоха и променливите метеорологични условия - проливен дъжд, светкавици и гръмотевици над Градския стадион в Русе.
Домакините започнаха по-добре. Те владееха повече топката и диктуваха темпото още от първите минути, като заложиха предимно на атаки по крилата. Станислав Вълчев и Теодор Костов създадоха няколко опасности пред противниковата врата, но Дениз Александров и отбраната пред него успяха да се справят. Капитанът Диян Димов опита също да раздвижи дунавската атака с подавания от дълбочина, но шансът попречи на русенският тим да открие по-рано.
Гостите, от своя страна, разчитаха на контраатаки, но Пламен Панайотов, Кристиан Пешков и Денис Кадир бяха спрени успешно от защитата на „Дунав“.
В последната минута на първата част все пак резултатът беше открит. Александър Кирилов бе спънат в наказателното поле на гостите, а Йордан Димитров реализира отсъдената дузпа за 1:0 в 45-ата минута.
След слънчевото първо полувреме, през втората част променливите атмосферни условия докараха мрачни облаци с проливен дъжд, гръмотевици и светкавици над стадиона в Русе. Това наложи и временно прекъсване на срещата в 57-ата минута. Главният рефер Красен Георгиев реши да запази здравето на футболистите и ги прибра в съблекалните за няколко минути.
Проливният дъжд продължи, а на терена дунавци продължиха да владеят повече топката и да организират повече атаки. Гостите обаче се възползваха максимално от своите контраатаки и в 73-ата минута изравниха чрез Димитър Михалев Василев.
Въпреки опитите на двата отбора до края резултатът остана непроменен, а в последните секунди не липсваха и нервни изблици. За сваляне на напрежението на терена реферът си послужи с жълти картони, а охраната се намеси за охлаждане на страстите между хората на двете скамейки.
Дунавци продължават да са начело в класирането на Североизточната Трета лига с актив от 53 точки след 17 победи и 2 равенства от 19 мача и голова разлика 75:11. В следващия кръг на 9 април тимът ще пътува до Силистра за дунавското дерби с местния „Доростол“.
Състав на Дунав Русе: 1 Цветелин Енчев, 13 Кристиан Върбанов, 5 Георги Вълчев, 3 Василен Марков, 16 Димитър Тодоров, 11 Диян Димов, 8 Станислав Вълчев /71 мин - 18 Мирослав Георгиев/, 22 Светослав Славчев /55 мин - 17 Джан Хасан/, 19 Теодор Костов /61 мин - 10 Преслав Петков/, 20 Йордан Димитров, 9.Александър Кирилов /71 мин - 15 Кристиян Маринов/.