Градското дерби на стадион „Локомотив“ между домакините и „Дунав“ завърши с разгромна победа на „светлосините“ - 9:0 /на полувремето 4:0/! На практика този двубой бе повторение на срещата през есента, когато дунавци записаха успех на свой терен с 8:0. Разликата този път беше, че треньорският щаб на „Дунав“ Мартин Цирков-Ивайло Кирилов заложи на няколко промени - титулярният централен нападател Йордан Димитров получи почивка, братята Георги и Станислав Вълчеви останаха на пейката, капитанът Диян Димов изигра само едно полувреме, Джан Хасан влезе през втората част, а като титуляр на вратата започна едва 16-годишният Дани Николов. Като двойка централни защитници пък играха юношите Кристиян Господинов и Кристиян Маринов.
Независимо от този експериментален състав, отборът на „Дунав“ имаше тотално превъзходство през цялото време. Тимът вкара ранен гол още в 4-та минута чрез Александър Кирилов. После централният нападател, който за първи път след възстановяването си от операция на коляното остана на терена цял мач, се разписа още 3 пъти! Тези попадения със сигурност ще му върнат увереността от миналата пролет, а и Алекс игра с настроение.
Джан Хасан и Кристиян Маринов вкараха по два гола. Последният девети изстрел във вратата на „Локо“ бе на Дани Братоев. Това попадение може би бе и най-красивото, защото Братоев засече топката от воле.
Локомотивци, които иначе се постараха да бъдат точни домакини с отпечатване на цветни билети за мача и предложиха добър терен, бяха неузнаваемо безпомощни. А уж имаше сигнали, че отборът ще бъде по-силен през пролетта.
В събота „Дунав“ ще бъде домакин на „Черноморец“ /Балчик/, едно от малкото дерби мачове на отбора до края на сезона. „Локомотив“ ще гостува на „Лудогорец 3“, където едва ли отново го очаква нещо хубаво.
Интересното е, че с изключение на мача в Русе Зоналният съвет на БФС във Варна отложи всички други двубои, които трябваше да се играят на 12 март. Причината бе лошото време и заснежените терени.