Тимът на „Дунав“ с футболисти до 15 години загуби с 1:3 мача си за първенство на Елитната юношеска лига срещу „Национал“ в София.
Момчетата на треньора Илиян Памуков се оттеглиха на почивка с водачество, след като Благовест Великов реализира гол, но домакините изравниха през второто полувреме. Малко по-късно получиха и доста пресилена дузпа, а към края на мача се възползваха от грешка на русенската отбрана за оформяне на крайния резултат.
„Имаме проблеми в атака и това не е от вчера. Иначе момчетата се стараха“, каза Памуков за „Утро“.
След този кръг дунавци слязоха на 13-то място с актив от 14 точки. На този етап обаче те не са заплашени от изпадане, тъй като последните два тима, които едва ли ще оцелеят в лигата - „Звезденбург“ /Бургас/ и „Ботев“ /Враца/, са съответно с 4 и 3 точки.
В следващия кръг тази неделя „Дунав“ ще играе тежък домакински мач с „Левски“ /Сф/.