Волейболистите на „Дунав“ победиха „Ботев“ /Луковит/ с 3:1 в мач за първенство на елитната дивизия. Отделните геймове завършиха при резултати 25:18, 25:9, 21:25, 25:21. С осмия си успех при 10 загуби русенският отбор задържа осмото място във временното класиране.
Дунавци бяха по-добри през цялото време, като превъзходството им през втората част бе смазващо - 25:9! Гостите се посъвзеха и дори взеха един гейм, но силите им стигнаха дотам.
Стефан Иванов бе най-резултатен с 24 точки, а рожденикът Ангел Павлов добави 21.
За „Дунав“ играха Сергей Руденко, Христо Костов, Стефан Иванов, Ангел Павлов, Стилян Асенов, Борислав Манолов, Атанас Митев.
Шоуто за русенската волейболна публика ще продължи утре, когато отборът ще бъде домакин на „Нефтохимик“ /Бургас/. Бургазлии, кандидати за титлата, са на второ място. Мачът ще започне в 18 часа.
Междувременно отборът на „Дунав“ с кадети до 17 години и треньор Красимир Миронов победи „Суворово“ с 3:0 в мач за първенство на регион Добруджа“