Боксьорът на клуб „Русе“ Радослав Росенов стана най-убедителният шампион на международния турнир „Странджата“. Той спечели златото в категория до 60 килограма и по всяка вероятност ще бъде обявен за носител на индивидуалната купа като най-добре представил се български състезател.
Шеметният щурм на 18-годишния Радослав почна с погром над датчанина Елиас Адриси за 27 секунди. После той направи шоу за публиката с победи от по 5:0 срещу италианците Симоне Спада и Джанлука Руссо.
Финалът беше срещу турчина с германски паспорт Мурат Йълдъръм. Последва нов категоричен успех с 5:0, като Йълдъръм бе пратен два пъти на пода в нокдаун.
Росенов, европейски шампион през миналата година за младежи и трети на световното първенство, е възпитаник на треньора Съби Събев.
Според специалистите бляскавата му игра на „Странджата“ ще му отвори широки врати към мъжкия национален отбор.