Футболистите на „Дунав“ разгромиха с 6:0 домакините си от „Рилци“ /Добрич/ в стартовия си мач от пролетния дял в първенството на Североизточната Трета лига. Двубоят се игра на маломерен терен с изкуствено покритие.
Дунавци имаха превес от първата минута, но откриха резултата едва в края на полувремето. Тогава Кристиян Тасков тръгна с пробив отляво и стреля в далечния ъгъл. Красивият шут прати топката в сглобката на вратата.
След почивката пред рамката на „Рилци“ се разрази истинска буря. Йордан Димитров се разписа в 46-а минута, Мирослав Георгиев направи 3:0 в 66-а, Преслав Петков покачи на 4:0 в 67-а, Георги Вълчев бе точен в 71-а, а отново Преслав подписа „шестицата“ с изстрел в 79-а минута.
След този мач дунавци направиха още една решителна стъпка към завръщане във Втора лига.
В следващия си двубой тази събота те ще бъдат домакини на „Устрем“ /Дончево/.
А изненадата на отминалия кръг бе загубата на „Лудогорец 3“ с 0:1 като гост на „Спартак 2“ /Варна/. Автор на попадението за варненци бе опитният им капитан Янаки Смирнов.
В другите мачове: „Спортист“ /Генерал Тошево/ - „Доростол“ /Силистра/ -2:0, „Черноморец“ /Балчик/ - „Светкавица“ /Търговище/ - 3:0, „Ботев“ /Нови пазар/ - „Септември“ /Тервел/-0:0.
Двубоят „Устрем“ /Дончево /- „Черноломец“ /Попово/ се игра вчера.
„Дунав“: Винченцо Ангелов, Димитър Тодоров, Георги Вълчев, Кристиян Господинов, Станислав Вълчев, Кристиан Върбанов, Диян Димов, Кристиян Тасков, Джан Хасан, Преслав Петков, Йордан Димитров /Мирослав Георгиев, Александър Кирилов, Дани Братоев, Албер Силвиев, Дани Николов/.