Футболистите на „Дунав“ загубиха контролния си мач срещу „Черно море“ във Варна. Двубоят се игра вчера на стадион „Младост“ от 12 часа, а старши треньорът на черноморци Илиян Илиев започна със състав, който включваше само трима титуляри.
Домакините поведоха още във 2-ра минута. Мартин Милушев пресече пас пред наказателното поле, направи двойно подаване с Васил Панайотов и преодоля вратаря - 0:1.
„Дунав“ отговори с бърза атака, на върха на която се озова централният нападател Йордан Димитров, който стреля, но топката се отби от тялото на защитник и излезе в корнер. Минута по-късно Диян Димов отправи удар с глава, ала младежкият национален вратар Иван Дюлгеров се отличи с добро спасяване. Като цяло първото полувреме мина при равностойна игра.
„Моряците“ реализираха втори гол в 50-а минута. Негов автор бе украинецът Евгений Сердюк. Той стреля от фаул, топката се отклони от стената, излъга вратаря и влетя в мрежата.
Три минути по-късно Васил Панайотов се разписа за 0:3. Бившият футболист на „Левски“ намери технично далечния вратарски ъгъл.
„Дунав“ върна интригата в 77-а минута с гол на Джан Хасан - 1:3.
Сердюк сложи точка на мача с второто си попадение в 88-а минута. Той се възползва от извеждащ пас на Светослав Николов, който му осигури позиция сам срещу вратаря.
„Получи се хубав мач между две млади селекции. „Дунав“ игра нелошо. Вратарят Дюлгеров има „вина“ за това 0:1 до почивката, тъй като спаси две опасни положения“, каза за „Утро“ пресаташето на черноморци Ивайло Борисов.
„Черно море“: Иван Дюлгеров, Петър Иванов, Росен Стефанов, Сами Ел Анаби, Мартин Дичев, Васил Панайотов, Калин Георгиев, Николай Златев, Мартин Милушев, Евгений Сердюк, Павел Георгиев.
„Дунав“ пътува за Варна със следната група:  Винченцо Ангелов, Цветелин Енчев, Преслав Папарков, Георги Вълчев, Кристиян Господинов, Кристиян Маринов, Димитър Тодоров, Кристиян Тасков, Теодор Костов, Албер Силвиев, Диян Димов, Кристиан Върбанов, Мирослав Георгиев, Преслав Петков, Джан Хасан, Александър Кирилов, Йордан Димитров.