Няколко състезатели на русенския клуб ще спорят за отличия на Балканиада в Белград
Щафетата 4 по 400 метра на СКЛА „Дунав“ спечели вицешампионска титла на държавното първенство по лека атлетика за младежи и девойки до 20 години в София. Квартетът, който бе изпреварен само от „Суперспорт“ /Варна/, бе в състав с Пламена Стоянова, Елена Петкова, Росина Николова и Ива Чиликова.
„Дунав“ завърши надпреварата в „Асикс Арена“ с 10 медала, а девическият тим стана отборен шампион с 58 точки.
На база на постигнатите резултати няколко състезатели на русенския клуб бяха селекционирани за участие в балканския шампионат в Белград.
Елена Петкова и Росина Николова ще бягат на 800 метра, Йова Петрова и Николай Иванов ще излязат в сектора за овчарски скок, а Ивелина Милкова ще спори за медалите в тласкането на гюле.