С традиционно коледно бягане в Западния парк на Русе и последвало годишно тържество състезателите от клуба по спортно ориентиране „Компас-Крос“ изпратиха един изключително успешен сезон. Клубът излъчи през годината 7 национали, които взеха участие на световни и европейски първенства за мъже, жени, юноши и девойки, в стартове от шампионата на Югоизточна Европа. Те спечелиха 3 титли и още 6 медала на балканското първенство, 14 златни национални отличия, други 26 медала. Освен това „Компас-Крос“ завоюва отборните титли при мъжете и жените, нещо, което бе направено за първи път от роден клуб в рамките на една календарна година.
За №1 през сезона бе определена Велина Коева. Националката, ученичка в Математическата гимназия, участва на световно и европейско, стана четирикратен държавен шампион, спечели балканско злато, сребро и бронз. Тя бе наградена от председателя на клуба Камен Каменаров.
Национални шампиони през 2021 година: Велина Коева, Миряна Бойкова, Десислава Бахчеванова, Мая Недялкова, Тодорка Каменарова, Петър Борисов, Ивайло Каменаров, Стефан Йорданов, Теодор Йорданов, Никола Рачев.
Вицешампиони: Десислава Бахчеванова, Миряна Бойкова, Велина Коева, Здравко Тарълов, Даниел Генчев, Стефан Йорданов.
Клубът спечели в 6 кръга и Българската паркова купа в състав с Петър Борисов, Стефан Йорданов, Никола Рачев, Здравко П.Тарълов, Мая Недялкова, Велина Коева, Росица Александрова.