Волейболистите на „Дунав“ бяха на крачка от голяма сензация при гостуването си на „Нефтохимик“ в Бургас. Смятан за обречен срещу отбор, който върви трети в класирането със само една загуба, русенският тим изигра невероятен двубой. Спечели първия гейм с шокиращото 25:15, във втория се даде много трудно - 26:28, отстъпи в третия с 20:25, излезе победител в четвъртата част с 28:26!
Така се стигна до тайбрек при равностойна игра и точка за точка. В крайна сметка богато селектираният тим на домакините, при това редовен участник в евротурнирите, се измъкна като по чудо - 15:13.
Петър Христосков отново бе над всички в отбора на „Дунав“. Той реализира 27 точки!
Ангел Павлов приключи с 14.
В следващия си двубой на 3 декември русенският отбор ще гостува на „Марек Юнион Ивкони“ /Дупница/.
„Дунав“: Симеон Добрев, Петър Христосков, Стивън Димитров, Георги Георгиев, Стефан Иванов, Ангел Павлов, Стилиян Асенов, Борислав Манолов.