Отборът на „Дунав“ разгроми „Устрем“ /Дончево/ със 7:0 в мач за купата на Аматьорската футболна лига. Русенският отбор наложи пълен контрол от първата до последната минута, а гостите се отчетоха само с един анемичен далечен удар.
Джан Хасан откри резултата след красив удар с глава. Той получи перфектно центрирана топка от левия бек Димитър Тодоров. Мирослав Георгиев направи 2:0 с прострелен шут по диагонала.
Преслав Петков покачи на 3:0 през второто полувреме. Той бе най-съобразителен след акция, подхваната от Йордан Димитров. Димитров прати топката в напречната греда, тя като че ли тупна зад голлинията, но за всеки случай Петков я насочи в мрежата.
После дойде часът на централния защитник Василен Марков. Той се извиси над всички след корнер, изпълнен от Джан Хасан, и ударът му с глава не остави никакви шансове на вратаря.
Йордан Димитров вкара дежурния си гол за 5:0. Таранът посрещна една избита топка и я прати по земя в долния ляв ъгъл. Петков се разписа за втори път и доведе резултата до 6:0.
Черешката на тортата бе в края на мача. Станислав Вълчев стреля от пряк свободен удар на дистанция от около 25 метра до вратата и виртуозният му изстрел прати топката в горния десен ъгъл. Изпълнението бе много класно и заслужи бурните аплодисменти на публиката.
В следваща фаза на турнира през пролетта дунавци ще се срещнат на неутрален терен с отбора на „Волов“ /Шумен/.
И нещо интересно - мачът вчера беше без билети. Ръководството на клуба остави зрителите сами да решат каква сума могат да заделят като дарение при влизане на стадиона.
„Дунав“: Винченцо Ангелов /Даниел Николов/, Василен Марков, Георги Вълчев /Станислав Вълчев/, Димитър Тодоров, Диян Димов /Мерт Тасим/, Албер Силвиев /Преслав Петков/, Джан Хасан, Мирослав Георгиев, Йордан Димитров, Кристиян Тасков /Симеон Иванов/.