„Дунав“ победи с 2:0 „Волов“ /Шумен/ в мач от деветия кръг на първенството в Североизточната Трета лига. Победата под дъжда на базата в „Здравец“ утвърди русенския отбор на първото място с пълен актив от 27 точки. „Лудогорец 3“ е с 24, но разградчани са с мач по-малко.
В следващия кръг идната неделя дунавци ще гостуват на „Черноломец“ /Попово/ в може би най-важния си двубой до края на есенния сезон. Поповчани се представят изненадващо добре и са трети с 19 точки, при това са със среща по-малко. Русенска победа срещу „Черноломец“ може да се счита за почти сигурно завръщане на отбора в професионалния футбол.
„Дунав“ поведе срещу „Волов“ още в 8-а минута с гол на Мирослав Георгиев. Атакуващият халф засече центрирана отдясно топка. Започналият като титуляр Теодор Костов направи 2:0 в 32-а минута след разбъркване в наказателното поле на шуменци. Гостите можеха да върнат едно попадение в края на първото полувреме, но вратарят Винченцо Ангелов се намеси страхотно след изстрел нва Алекс Наков.
Дунавци бяха по-добри и след почивката, въпреки че темпото на игра спадна. Резултатът можеше да набъбне, но Йордан Димитров, Преслав Петков, Диян Димов и Джан Хасанов направиха пропуски от добри ситуации.
За отбора на „Волов“ играха двама русенци - Живко Парашкевов и Ивайло Иванов. Парашкевов действаше в средата на терена, а Иванов бе ляв бек до бившия, 38-годишен вече национал и футболист на „Литекс“, ЦСКА, „Черно море“ Михаил Венков.
„Дунав“: Винченцо Ангелов, Симеон Иванов /58 - Мерт Тасим/, Георги Вълчев, Василен Марков, Мартин Иванов, Диян Димов, Мирослав Георгиев /82 - 6.Албер Силвиев/, Станислав Вълчев, Преслав Петков /82 - Симеон Дочев/, Теодор Костов /46 - Джан Хасан/, Йордан Димитров.
В другите мачове от събота: Лудогорец 3“-“Светкавица“ - 2:0, „Спартак 2“-“Доростол“ /Силистра/ - 5:0, „Рилци“ /Добрич/-“Септември“ /Телвел/ - 0:1.