Футболистите на „Дунав“ записаха осма победа в осмия си мач от първенството на Североизточната Трета лига - 2:1 срещу „Светкавица“ в Търговище. В следващия си двубой идната събота русенският отбор ще бъде домакин на „Волов“ /Шумен/ от 16 часа.
Дунавци проспаха първото полувреме срещу „светкавиците“ и получиха гол от дузпа, реализирана от Любомир Михалев след половин час игра. Наказателният удар бе отсъден за игра с ръка на Василен Марков. До тази момент домакините имаха само една атака.
Момчетата на треньорския тандем Мартин Цирков-Ивайло Кирилов направиха пълен обрат със силна игра веднага след почивката. Централният защитник Георги Вълчев бе спрян с фаул в наказателното поле и Йордан Димитров бе точен - 1:1. До 2:1 се стигна след изстрел от границата на наказателното поле на Преслав Петков, при който топката рикошира в защитник и спря в мрежата.
Докрая дунавци можеха да реализират още голове, а съдията спести втора дузпа за нарушение срещу Дани Бонев.
„Подценихме „Светкавица“ през първото полувреме, но после бяхме много по-добри“, коментира за „Утро“ треньорът Мартин Цирков.
„Дунав“: Винченцо Ангелов, Георги Вълчев, Василен Марков, Албер Силвиев, Симеон Иванов, Диян Димов, Станислав Вълчев, Мартин Иванов, Преслав Петков, Джан Хасан, Йордан Димитров /Мирослав Георгиев, Мерт Тасим, Дани Бонев, Теодор Костов/.