„Дунав“ победи с 5:0 „Доростол“ /Силистра/ в мач от седмия кръг на първенството в Североизточната Трета лига. Успехът бе закономерен, тъй като гостите пристигнаха в Русе с актив от само една точка. Дунавци пък вече събраха 21 при впечатляваща голова разлика 32:5 и са на върха в класирането. В следващия кръг те ще играят срещу „Светкавица“ в Търговище. Мачът на стадион „Димитър Бурков“ ще е от ключово значение, тъй като тимът на домакините е съставен от опитни футболисти.
Преслав Петков откри резултата 13-а минута, а малко по-късно асистира за гол на Станислав Вълчев.
Джан Хасан се разписа след почивката в 59-а минута, а после настъпи часът на централния нападател Йордан Димитров, който реaлизира две от дежурните си попадения. Първо получи хубав пас от Диян Димов и прати топката в горния ляв ъгъл, а после засече с глава центриране на Мартин Иванов, който игра като ляв бек заради контузията на титуляра Димитър Тодоров.
Дебют за представителния отбор направи юношата на клуба Теодор Костов.
„Дунав“: Винченцо Ангелов, Симеон Иванов /81 - Кристиян Маринов, Георги Вълчев /69 - Преслав Папарков/, Василен Марков, Мартин Иванов, Диян Димов, Мирослав Георгиев /69- Албер Силвиев/, Станислав Вълчев, Преслав Петков /69 - Теодор Костов/, Джан Хасан, Йордан Димитров /81 - Дани Бонев/.
В другите мачове: „Спартак 2“ /Варна/-“Спортист“ /Генерал Тошево/ - 2:1, „Волов“ /Шумен/-“Ботев“ /Нови пазар/ - 1:1, „Рилци“ /Добрич/-“Черноморец“ /Балчик/ - 1:2. Двубоят „Лудогорец 3“-“Септември“ /Тервел/ бе отложен.