Треньорът на „Дунав“ Мартин Цирков разкритикува отбора за поведението му при много важната победа с 3:2 като гост на „Септември“ /Тервел/. С 6-ия си успех в 6-те кръга дотук русенският отбор дели първото място с „Лудогорец 3“ и върви устремно към завръщане в професионалния футбол.
„Изиграхме перфектно първо полувреме, създадохме много положения, надиграхме тотално съперника, оттеглихме се на почивка при 3:1. Когато „Септември“ остана с 10 души, нашите момчета решиха, че мачът е приключил. През втората част бяха неузнаваеми с несериозното си отношение към поставените задачи. Извадихме на запис всички ключови моменти и утре /днес, б.а./ ще ги разгледаме в детайли, за да посочим грешките“, каза Цирков за „Утро“.
Той определи победата в Тервел като много ценна.
„При това не можахме да ползваме Цветелин Енчев,  Георги Вълчев и Митко Тодоров, които имаха здравословни проблеми. Хубавото е, че засега се справихме срещу основните си конкуренти за първото място. Победихме като гости „Черноморец“ /Балчик/ и „Септември“, по програма ще гостуваме тази есен още на „Светкавица“ /Търговище/ и „Черноломец“ /Попово/. Ако вземем и тези мачове, не виждам кой може да ни спре в борбата за челото. Важното е да не подценяваме съперниците, както се случи на терена в Тервел“, заяви Цирков.
В събота „Дунав“ ще бъде домакин на „Доростол“ /Силистра/. Мачът ще започне в 16 часа.
6 кръг: „Локомотив“ /Русе/-“Рилци“ /Дч/ - 1:2, „Черноморец“ /Балчик/-“Спартак 2“ /Вн/ - 6:1, „Спортист“ /Генерал Тошево/-“Лудогорец 3“ - 0:2, „Доростол“ /Силистра/-“Черноломец“ /Попово/ - 0:1, „Светкавица“ /Търговище/-“Волов“ /Шумен/ - 1:0, „Ботев“ /Нови пазар/-“Устрем“ /Дончево/ - 2:0.