31 състезателни тандема от 8 клуба участваха в оспорваната надпревара от най-зрелищната дисциплина в конния спорт - Държавното първенството по всестранна езда, което се проведе през почивните дни на Хиподрума. Организатор на проявата бе СЕК „Кентавър“ - Русе, със съдействието на Българска федерация по конен спорт и Община Русе.
Обновеното трасе и нови препятствия предизвикаха сериозен интерес във всички участници. Трасето съдържаше цялата гама от сложности, което даде възможност да бъдат излъчени първенците на държавата в три класа - клас 2 звезди, Пони ездачи и Аматьори.
Домакините от „Кентавър“ бяха представени от младата надежда Лидия Желязкова с кон Армагедон, която спечели в категория Юноши до 14 години в клас Група Б.
В клас Пони ездачи второ място зае младата надежда на русенския клуб „Екуестре“ Боян Станков с пони Орхид`с Ариса. в клас Аматьори трета стана Калина Димова с кон Сливен от „Екуестре“.