Дублиращият отбор на „Спартак“ (Варна) и „Локомотив“ (Русе) завършиха 1:1 в среща от поредния кръг на Североизточната Трета лига. Това бе първа точка за „железничарите“ в тазгодишното първенство.
Мачът, игран на Националната спортна база „Спортпалас“ край Варна, започна със силен старт за домакините и след десетина минути игра тимът на Димитър Трендафилов успя да поведе в резултата. Постепенно обаче „железничарите“ се съвзеха от плахото начало и изравниха играта.
След почивката локомотивци успяха да организират множество атаки към вратата на „соколите“. Добри възможности се откриха пред Християн Енчев, Лятиф Латиф, Алекс Стойчев и Божил Николов, но домакините извадиха невероятен късмет и мрежата им си остана суха.
Финалният щурм на русенци доведе до резултат минута преди края на редовното време. Влезлият като резерва Николай Драганчев намери находчиво Алекс Стойчев пред вратата на „соколите“. Стойчев се освободи умело от намиращия се наблизо защитник и с хубав удар преодоля вратаря на „Спартак 2“.
„Създадохме много добри положения особено през второто полувреме и надиграхме съперника. Топката обаче така и не искаше да влезе в мрежата на домакините. Радвам се, че не се отчаяхме и проявихме воля до самия край на двубоя. Заслужавахме този гол, да не кажа, че, ако имахме повече късмет, можехме спокойно да се поздравим и с победа“, коментира след мача старши треньорът на „железничарите“ Йордан Кирилов.
„Локо“ (Русе): 1. Александър Ангелов, 2. Живко Дончев, 4. Калоян Петров /капитан/, 5. Мартин Тодоров (82 мин - 20. Давид Димитров), 16. Пламен Василев (65 мин - 77. Преслав Великов), 8. Мартин Ангелов, 10. Бисер Георгиев, 6. Ангел Иванов (65 мин - 15. Йордан Йорданов), 9 Лятиф Латиф (82 мин - 21. Николай Драганчев), 17. Алекс Стойчев, 99. Божил Николов (46 мин - 7. Християн Енчев).